ביוגרפיה אקדמית ויצירתית של ד"ר לילה מור

Dr Lila Moore.jpg

 

 

ד"ר לילה מור היא מייסדת המכון לעתידים סייברנטיים Cybernetic Futures Institute, פלטפורמה מרושתת לחקר אמנויות טכנואטיות  Technoetic Arts  עם דגש על הרוחני והאוקולטי באמנות, קולנוע, מחול למסך, וצורות מקוונות ואינטראקטיביות חדשות של פרפורמנס ונרטיב. היא אמנית קולנוע, כוריאוגרפית למסך, עוסקת במופעים מרושתים.

 

ד"ר לילה מור היא אשת פולחן טכנואטי ותאורטיקנית בעלת חזון. 

המכון לעתידים סייברנטיים מבוסס על גוף של כתבים אקדמיים ופרקטיקה יצירתית שהיוו את פוסט הדוקטורט שלה ב- Planetary Collegium of Plymouth University בין השנים 2014-2015. המכון חוקר מצבי תודעה דרך האמנויות וביחס לטכניקות וטכנולוגיות רוחניות,מאגיות ומיסטיות בצורות אמנות חדישות ותנועות אמנותיות בעבר ואלו הבוקעות בהווה.

לד"ר מור דוקטורט ב"מחול על המסך" ששילב עבודה פרקטית בהפקה קולנועית וכוריאוגרפית מ- (Middlesex University (2001 . היא בעלת תואר שני MA בקולנוע ותואר ראשון BA באמנות וקולנוע מסנט מרטיס קולג' לאמנות, Central Saint Martins College of Art and Design, London אחד מבתי הספר הוותיקים והחשובים בעולם לאמנויות. היא גם בעלת תעודת הוראה בתולדות האמנות וציור מהמדרשה למורי אמנות, בית ברל. 

ד"ר לילה מור חקרה את היחסים בין קולנוע, דתות ורוחניות עכשווית במסגרת פוסט-דוקטורט ב- London Metropolitan University בין השנים 2004-2006. היא שותפה מייסדת של החוג למיסטיקה ורוחניות במכללה האקדמית צפת מראשית תכנונו ב-2008 עד הקמתו ופתיחתו הרשמית ב-2013 . מאז היא מלמדת במסגרתו קורסים על היחסים והמפגש בין קולנוע לדתות ורוחניות עכשווית, קולנוע כפולחן, ועל הרוחני באמנות מודרנית ואמנויות המאה ה-21  כולל טכנולוגיות מודרניות כטלוויזיה ומדיה אינטרנטית. כמו כן הקורסים עוסקים בתיאוריות של קולנוע ותקשורת, מגדר, תאולוגיה, אקולוגיה, דתות חדשות, תיאוריות רשת ועוד. 

מאמריה של ד"ר מור פורסמו בז'ורנלים שיפוטיים מובילים כמו: Technoetic Arts Journal  Cybernetics and Human Knowing  היא בועדת השופטים של הכנס המוביל לטכנולוגיות ואמנויות המחשב: Electronic Visualisation and the Arts, EVA London, ומשתתפת באופן קבוע בכנסים אקדמיים ומקצועיים מובילים כ – Consciousness Reframed  

כאמנית היא משתתפת בתערוכות שיפוטיות ותערוכות אוצרים בעולם האמנות העכשווית והבינלאומית. היא מציגה סרטי אמנות, פולחנים ומופעים מקוונים, ועבודות שחוקרות חלל, זמן ותודעה דרך אינטראקציה טכנולוגית.  ב- 2018-2019  נבחרה להציג סרטי אמנות מקוונים באחת התערוכות החשובות בעולם על החיים בעולם היפר-מחובר של ACM SIGGRAPH עבודותיה נמצאות באוספים וארכיונים של אמנות עכשווית. 

מידע על הרצאות, כיתת מומחה וקורסים, קראו עוד כאן

 

Cybernetic Futures Institute

 

דוקטורט

קורות חיים ברשות בלבד